مدرسه فیلم ایسفا

مدت دوره: ۳ ترم آموزشی
پروژه‌ی پایانی: ساخت یک فیلم کوتاه فردی
برنامه‌ی دوره: پنجشنبه‌ها از ۹ صبح تا ۱۷
                 جمعه‌ها از ۹ صبح تا ۱۴

شروع دوره: اردیبهشت ۱۴۰۲
ظرفیت دوره: ۲۵ نفر
شرط سنی: ۱۷ سال به بالا
مدرک دوره: مدرک مدرسه فیلم‌سازی ایسفا
               و مدرک بین‌المللی فنی و حرفه‌ای

دوره‌ی جامع یک‌ساله فیلم‌سازی
ویژه بزرگسالان

دوره جـامـع فیلـم‌سـازی

هنرجویان دوره جامع یک‌ساله فیلم‌سازی برای ۳ترم آموزشی و 36جلسه عملی و تئوری همراه با اساتید مدرسه فیلم ایسفا با مبانی فیلم‌سازی در رشته‌های متفاوت آشنا شده و پروژه ساخت فیلم را در کنار ایشان تجربه می‌کنند.

برنامه درسی دوره جامع فیلم‌سازی بزرگسالان:

کارگاه کارگردانی ۱ و ۲ ............ ۲۴ جلسه
کارگاه فیلم‌سازی ................... ۱۲ جلسه
کارگاه فیلمنامه‌نویسی ............ 18 جلسه
کارگاه تدوین ۱ و ۲ ................ ۱۲ جلسه
عکاسـی ................................ ۶ جلسـه
فیلم‌برداری ۱ و ۲ ................... ۱۲ جلسه
صدا ۱ و ۲ ............................. ۱۲ جلسه
مدیریت تولیـد ....................... 6 جلسـه
تاریخ تحلیلی سینما ............... 6 جلسه

برای ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر درباره کارگاه با تلفن‌های موسسه آرتمن تماس بگیرید یا فرم ثبت‌نام را پر کنید.

تماس با ما

اساتید مدرسه فیلم ایسفا

دوره‌های فیلم‌سازی مدرسه فیلم ایسفا

این مدرسه آموزش‌های اولیه (به مدت: ۴ سال)، کارگاه‌های آموزش مداوم، یک دانشگاه تابستانی (به مدت ۹ هفته)، یک برنامه فرصت‌های برابر (به مدت: ۳ هفته)، یک کارگاه آموزشی لودویگسبورگ -پاریس (به مدت: ۱ سال)، دکترا (به مدت: ۳ سال) و یک برنامه خاص اقامتی (la Résidence) (به مدت: ۱ سال) را ارائه می‌دهد.
آموزش اولیه[ویرایش]
این مدرسه در آموزش‌های اولیه یک دوره اصلی (با هفت تخصص) و دوره‌های جدید (با سه تخصص) ارائه می‌دهد.
دوره اصلی[ویرایش]
دانشجویان پس از دو سال آموزش عالی با کنکور پذیرفته می‌شوند، بعد از این دانشجویان تحت یک برنامه چهار ساله[۱۰] در یکی از هفت تخصص پیشنهادی ادامه می‌دهند: کارگردانی، فیلمنامه، تولید، تصویر، صحنه آرایی، صدا و منتاژ، نویسندگی و توزیع و پخش. انتقال از یک سال به سال دیگر به‌صورت خودکار و بدون آزمون است، و فقط آزمون ورودی و موقع دفاع است که آزمون وجود دارد. در این مرحله در هر سال حدود ۴۰ دانشجو دارد (شش دانشجو در هر گروه آموزشی، به جز در دکوراسیون که فقط چهار نفر وجود دارد).
دوره‌های جدید[ویرایش]
سه دوره «تکمیلی» نیز ارائه می‌شود که کم و بیش در دوره اصلی ادغام شده‌اند.
دوره نویسندگی: این دوره ۴ دانشجو پذیرش می‌کند.[۱۱] امتحان ورودی هر دو سال یکبار انجام می‌شود. مدت زمان دوره ۱۸ تا ۲۸ ماه است.[۱۲] در سال اول، دانشجویان این بخش در دروس مشترک ارائه شده با همه هفت بخش شرکت می‌کنند. در سال دوم، آنها درس‌های اختصاصی را دنبال می‌کنند و در پایان دوره نیز پایان‌نامه می‌نویسند، که آن را به هیئت داوران متشکل از متخصصان ارائه می‌دهند.
دوره توزیع و پخش: از سال ۲۰۰۳، بخش توزیع و پخش حدود ۸ دانشجو پذیرش کرده‌است: ۳ نفر در توزیع، ۵ نفر در پخش. مدت زمان آن ۲ سال است.[۱۳] با این بخش که در سال ۲۰۰۳ افتتاح شده‌است، مدرسه ملی تصویر و صدا قصد دارد تا کادر و مدیران شرکتهای سینمایی را به همان اندازه که نسبت به ایجاد این شرکت‌ها دغدغه دارند آنها را نسبت به مشکلات کارآفرینی در این زمینه نیز آشنا کند. آموزش در سه مرحله برگزار می‌شود. در ترم اول، دانشجویان دروس عمومی را که برای همه بخش‌های دیگر مشترک است، دنبال می‌کنند. آنها سپس یک دوره تخصصی (به مدت یک ترم) را طی می‌کنند و در پایان این دروس، به پایان‌نامه و دوره کارآموزی خود می‌پردازند (به مدت یک ترم).[۱۴]
دوره ساخت سریال‌های تلویزیونی: دوره که در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد، ۱۲ ماه است[۱۴] و از ۱۰ دانشجوی زیر ۳۰ سال،[۱۵] در سطح «کارشناسی ارشد» همراه با داشتن تجربه نوشتن پذیرش می‌کند. این هزینه تا حدودی توسط شبکه یک تلویزیون فرانسه، تلویزیون فرانسه و شبکه کانال+ تامین می‌شود. منسوجات الیس (به فرانسوی: Textapes d'Alice) وب‌های می تراش و می تراندی، که توسط فرانسه ۴ پخش می‌شود، از اولین کارهای آن بودند.[۱۶]

در این قسمت باید چیزی در مورد کارگاه نوشته شود